در نشست امضای تفاهم همکاری حوزه هنری و شهرداری بافت تاریخی فرهنگی مطرح شد: وقتی می توانیم به خویش ببالیم که کاری در قد و قامت شیراز انجام دهیم

رییس حوزه هنری فارس و شهردار بافت تاریخی فرهنگی شیراز در نشستی مشترک تفاهم نامه همکاری های مشترک دو دستگاه را امضا کردند.
در این نشست که با حضور جمعی از معاونین و کارشناسان دو دستگاه برگزار شد طرفین بر  لزوم همکاری فی مابین تاکید کردند.
 قلندری: معماری صرفا در ساخت بنا خلاصه نمی شود
مهندس مهدی قلندری شهردار بافت تاریخی فرهنگی شیراز نیز در این نشست اظهار داشت: این نشست از پربارترین نشست های ما بود و حرف های عمیقی شنیدیم و از دغدغه مندی شما تشکر می کنیم.
وی افزود: خیلی ها دغدغه دارند اما برنامه ندارند. رنگ هم دارند و فقط در چارچوب رنگ خویش عمل می کنند. البته اتفاقات خوبی در این حوزه رخ داده اما کم است و امیدواریم اتفاقات عمده تری رخ دهد.
شهردار بافت تاریخی فرهنگی شیراز ادامه داد: معماری صرفا در ساخت بنا خلاصه نمی شود این مهم است که بعدا در این بنا چه رخ می دهد. خروجی ما شهروند است شهروندی که می تواند ناهنجاری ایجاد کند یا جلو ناهنجاری را بگیرد.
وی افزود: ما دنبال کار آماری و تریبونی و تبلیغی نیستیم. برای من کار در سطح واحد همسایگی و خدمت رسانی به ده خانوار ساکن یک کوچه مهم است. البته متاسفانه زیر ساخت  فرهنگی ما از قبل طراحی نشده است.پ
مهندس قلندری گفت: در حوزه فرهنگی باید دغدغه مشترک داشته باشیم اما از موازی کاری پرهیز کنیم که متاسفانه اتفاق می افتد. عده ای برنامه ندارند اما از کار فرهنگی سخن می گویند
وی در پایان اظهار داشت: شهردار شیراز در بافت تاریخی فرهنگی دو برنامه عمده را دنبال می کند سکونت و گردشگری.خوشبختانه حوزه هنری نیز به عنوان مجموعه ای با چارچوب مشخص می تواند به مجموعه ما یاری برساند.

*کرم اللهی: هم افزایی بین دستگاه ها می تواند به روند حرکت و توسعه شتاب ببخشد.
 وی گفت: وقتی توانستیم کاری به اندازه قد و قامت شیراز انجام دهیم می توانیم به خویش ببالیم و آن را اعلان عمومی کنیم.
 وی اظهار داشت: کاری که انجام می شود با آنچه باید باشد فاصله دارد اما هم افزایی بین دستگاه ها می تواند به روند حرکت و توسعه شتاب ببخشد.
وی با اشاره به فرصت هایی که همکاری مشترک و هم افزایی بین دستگاه ها در بافت تاریخی و فرهنگی شیراز ایجاد می کند گفت:ما می توانیم در توسعه کارهای فرهنگی با تراز انقلاب اسلامی کمک کنیم مثلا مقوله گردشگری در بافت تاریخی را با زبان هنر تقویت نماییم.
رییس حوزه هنری فارس ادامه داد: محیط دچار چالش هایی است ا ز جمله دو چالش اصلی که یکی تزاحم اندیشه های غیر هم فهم با اندیشه های تاریخی فرهنگی و دیگری خواسته های غیر همسطح است.
وی تصریح کرد: کلید موفقیت شما ارتباط با دغدغه مندان و دلسوزان بدون وزن کشی و توجه به آبی و قرمز ها و تعلقات و رنگ بندی هاست چرا که اهمیت هرکس به اندازه اثرگذاری اش بر حیات اجتماعی شهر است.
 

منبع : شهرداری منطقه هشت شیراز
تعداد بازدیدها : ۱۶۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است