نخستین برنامه گذر کودکانه در راستای تبدیل شیراز به شهر دوستدار کودک در پیاده راه وکیل اجرا شد.

نخستین برنامه گذر کودکانه در راستای تبدیل شیراز به شهر دوستدار کودک در پیاده راه وکیل با حضور کودکان و گروه های بازی و ورزش کودکان به همت شهرداری منطقه تاریخی فرهنگی (منطقه 8) اجرا شد.
شهردار منطقه 8 با اشاره به استقبال بی نظیر کودکان و خانواده ها از برنامه های اجرا شده در این گذر گفت: تصمیم داریم هر نوبت یکی از خیابان های سطح این منطقه را به گذرهای کودکان اختصاص دهیم تا کودکان بتوانند در برنامه های شاد و متنوع شرکت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، هادی شه دوست شیرازی شهر دوستدار کودک را شهری دانست و افزود: در شهر دوستدار کودک نیازهای کودکان در کانون توجه قرار دارد و تلاش می شود تا فضای فعالیت کودکان همانند سایر شهروندان و منطبق با نیازهایشان مناسب سازی و بسترسازی شود.
دکتر لیلا دودمان عضو شورای اسلامی شهر نیز در این آیین گفت: با توجه به مصوبه شورای عالی استانها در مورد طرح شهر دوستدار کودک و مکلف شدن شهرداری های سراسر کشور به اجرای این طرح و همچنین ابلاغیه دستورالعمل شهرهای دوستدار کودک از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور پروژه طرح شهر دوستدار کودک در حوزه معاونت شهرسازی و معماری آغاز به کار کرده است.
دکتر دودمان افزود: در این راستا تلاش داریم با همکاری شهرداران مناطق ، شهر شیراز را برای پیوست به شبکه جهانی شهرهای دوستدار کودک آماده کنیم و اجرای نخستین گذر کودکانه در پیاده راه وکیل در راستای زمینه سازی برای
 پیاده سازی و بسترسازی شهر دوستدار کودک است.
بر اساس این گزارش نخستین برنامه گذر کودکانه در راستای تبدیل شیراز به شهر دوستدار کودک در پیاده راه وکیل چهارشنبه اول اسفند ماه از ساعت سه بعدازظهر تا 7 شب با حضور کودکان و گروه های مختلف هنری، فرهنگی و ورزشی کودکانه برگزار شد.
 
 

منبع : شهرداری منطقه هشت شیراز
تعداد بازدیدها : ۲۱۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است