منطقه هشت

کمیته عفاف و حجاب

بخشنامه داخلی پوشش و رفتار اسلامی کارکنان

دستورالعمل اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب


 اهمیت حجاب و عفاف در دین اسلام بر کسی پوشیده نیست اما بسیاری این موضوع را مختص بانوان می‌دانند در صورتی که رعایت مصادیق حجاب و عفاف برای آقایان هم ضروری است.
متاسفانه جامعه امروز ما به جهت حملات دامنه‌دار, منظم و هدف‌دار دشمنان که با بهره‌گیری از جدیدترین وسایل ارتباط جمعی صورت می‌گیرد تحت تاثیر قرار گرفته و در مواردی شاهد بدحجابی‌هایی در سطح جامعه هستیم که باید مسئولان فرهنگی و خانواده‌ها در مقابل آنها حساسیت لازم را نشان دهند.
دشمنان سعی دارند با القاء اینکه نظام و حاکمیت مسئله حجاب را برای اهداف خود ترویج می‌دهند جامعه را به سوی بی بندو باری و لاقیدی به مذهب بکشانند که اولین پایه بی‌اعتنایی به دین و مذهب همین عدم رعایت حجاب و عفاف می‌تواند باشد.
این در صورتی است که مسلمانان نه به جبر حکومت‌ها بلکه به دستور خداوند که در کتاب آسمانیشان آمده نسبت به رعایت حجاب و عفاف اهتمام دارند.
لازم است بر اساس شرایط محیطی و زمانی روش‌های تبلیغ و ترویج حجاب متفاوت باشد تا بتوانیم بیشترین و بهترین نتیجه را کسب کنیم.
بی‌تردید رسانه‌ها همان گونه که می‌توانند از سوی دشمنان برای ترویج بی‌حجابی به‌کار گرفته شوند از سویی می‌توانند با برنامه‌ریزی صحیحی که از سوی کارشناسان رسانه و همچنین عالمان دین صورت می‌گیرد ابزاری برای ترویج بیش از پیش حجاب در جامعه باشند.
 حجاب و عفاف یک موضوع ملی است
حجاب و عفاف یک موضوع ملی است که نیازمند فرهنگ‌سازی در این زمینه است.
حجاب و عفاف در جامعه تنها به قشر خانم‌ها اختصاص ندارد و همه را شامل می‌شود بنابراین لازم است که همه آحاد جامعه نسبت به رعایت آن اهتمام داشته باشند.
حجاب و عفاف یک موضوع ملی است و همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی باید در راستای چارچوب وظایف و ماموریت‌های خود در این زمینه عمل کنند.
در امور بانوان پرداختن به موضوع حجاب و عفاف نیازمند کار فرهنگی در جامعه است و می‌توان از خانواده به عنوان اولین نهادی نام برد که باید فرهنگ‌سازی از درون آن آغاز شود.
در جامعه‌ای که به عنوان ام‌القرای جهان اسلام شناخته می‌شود و 37 سال از برپایی نظام جمهوری اسلامی در آن می گذرد مشاهده مصادیق بدحجابی زیبنده نیست و اگر چه دشمنان شبانه روز با انواع و اقسام برنامه‌ها در حال ترویج بی‌حجابی هستند لازم است هم مردم و هم مسئولان نسبت به رعایت این موضوع دغدغه جدی داشته باشند.
 
 


منبع : منطقه هشت
۷۵۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است

سامانه ها
پیوندها
نشانی
سه راه آستانه
07137362024
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد

آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۲/۰۱/۰۵