شهردار منطقه تاریخی فرهنگی شیراز خبر داد: توافق نامه همکاری مشترک فیمابین شهرداری منطقه تاریخی فرهنگی شیراز ؛ معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز تحقیقات معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز. با عنایت به رویکرد شهردارى منطقه تاریخى فرهنگى در سال ١٤٠٠ مبنى بر تهیه پیوست علمى براى تمامى طرح ها، برنامه هاى اجرایى و پروژه هاى منطقه و نیز لزوم توجه به بحث مشارکت محورى در این زمینه ها و همچنین با توجه به راه اندازى دفتر پژوهش هاى کاربردى بافت تاریخى شیراز، توافق نامه ای به منظور بهره گیری حداکثری طرفین از توان تخصصی، علمی، فنی و اجرایی یکدیگر توسط مهندس مهدی قلندری شهردار منطقه، دکتر محمدمهدی جباری معاون پژوهشی و دکتر الهام دهقانی رئیس مرکز تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامى صورت پذیرفت. شایان ذکر است، پیش از این نیز، تفاهم نامه همکارى مشترک فیمابین شهردارى منطقه تاریخى فرهنگى شیراز و دانشگاه علم و صنعت ایران در زمینه گسترش همکارى هاى علمى، صنعتى و فناورى مشترک صورت پذیرفته بود۱۴۰۰/۳۱/۱
۱۴۰۰/۰۲/۰۱
شهردار منطقه تاریخی فرهنگی شیراز خبر داد. نصب شیرهای مخصوص مهار آتش (هیدرانت) در سطح محلات بافت تاریخى شهر شیراز. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه تاریخی فرهنگی شیراز: بافت تاریخى فرهنگى شهر شیراز ، معابر، گذرها و اماکن تاریخی بسیاری را در دل خود جای داده است. از این رو، با عنایت به ارزش تاریخی این بافت در کلانشهر شیراز و‌ اهمیت حفظ میراث مادى و معنوى آن و نیز به منظور افزایش تاب آورى بافت تاریخى، سازمان آتش نشانى و خدمات ایمنى شهردارى با همکارى شرکت آب و فاضلاب شیراز و شهردارى منطقه تاریخى فرهنگى، اقدام به تامین زیرساخت، جانمایی و نصب شیرهای مهار آتش (هیدرانت) در مکان های مختلف منطقه تاریخی فرهنگى نموده اند. در همین راستا، مهدی قلندری شهردار منطقه افزود: با توجه به انجام پروژه هاى متعدد عمرانى در سطح منطقه به منظور مرمت، بازآفرینى و احیاء فضاهاى شهرى بافت تاریخى و همچنین ایجاد زیرساخت های لازم از سوى دستگاه هاى خدمات رسان از جمله شرکت آب و فاضلاب شیراز همزمان با پروژه هاى در دست انجام و نیز با عنایت به عرض کم معابر و‌ گذرهاى تاریخى و ریزدانگى قطعات و به منظور ارتقاء سطح کیفى خدمت رسانى، تاکنون تعداد ۳۰ عدد شیر مهار آتش (هیدرانت) توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی و با همکارى شرکت آب و فاضلاب و شهردارى منطقه تاریخى فرهنگى در سطح محلات بافت تاریخى جانمایی و نصب گردیده است. روابط عمومی شهرداری منطقه تاریخی فرهنگی شیراز.
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
شیراز هم گفت: «صنایع دستی با ایجاد پیوند میان اندیشه، روح و هنر آدمیان، دل را صیقل داده و اندیشه را به مسیر کمال رهنمون می کند. همه می دانند شیراز با نام یک هنر شناخته نمی شود و همین امر موجب شده که شورای جهانی صنایع دستی در اقدامی شایسته شیراز را شهری جهانی در این عرصه معرفی کند، شهری که با ۸۰ رشته هنری پیش قراول اقتصاد هنر نیز خواهد بود.» او افزود: «شیراز فقط به گذشته پر افتخار خود نمی بالد، امروز صنایع دستی در کوی و برزن شهر نفس می کشد و علاوه بر این نیز برای حداقل ۲۰ هزار نفر زمینه اشتغال را ایجاد کرده است. معتقد هستیم می توانیم مسیری روشن و مطمیٔن در دیپلماسی فرهنگی پیش روی این شهر و کشورمان قرار دهیم.» اسکندرپور تصریح کرد: «شهرداری شیراز با راه اندازی کارگروه میراث معنوی شیراز و دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی تلاش کرده تا با توسعه زیرساخت‌های لازم آموزشی در مسیر احیا و ترویج هنرهای سنتی و صنایع دستی در حال فراموشی یا کمتر شناخته شده، گام های موثری بردارد و به منظور رونق اقتصاد هنر در این عرصه ایجاد بازارها و کارگاه‌های دایٔمی صنایع دستی را به عنوان یک اولویت در برنامه ها و بودجه خود لحاظ کند.» شهردار شیراز در ادامه افزود: «بر همین اساس راه‌اندازی مرکز کارآفرینی صنایع دستی و هنرهای سنتی شیراز و بازار بزرگ صنایع دستی با معماری دوره زندیه در قلب بافت تاریخی شیراز در دستور کار قرار گرفته است، که در آینده ای نزدیک محقق خواهد شد.» او افزود: « شش کتاب و پنج مستند در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی شیراز تولید خواهد شد که در هفته شیراز سال ۱۴۰۰ رونمایی می‌شود.»
۱۳۹۹/۱۰/۱۳

   کل : ۲۰۰  نمایش ۱ الی ۲۰   ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶